Witam!

Z motoryzacją jestem związany już od ok. 20 lat. W „Auto Swiecie” jestem od początku powstania pisma, czyli od jesieni 1994 r. (pierwszy numer ukazał się 8 marca 1995 r.). Od kilku lat jestem zastępcą redaktora naczelnego.

Dlaczego stare samochody? Właściwie należałoby mówić: zabytkowe samochody. Bo mają duszę. Bo projektowali je wizjonerzy, ludzie kochający samochody. Bo zabytkowe auta są piękne, niezależnie od tego ile mają lat i w jakim są stanie. Bo mają swoje humory – potrafią np. nagle stanąć, by po kilku minutach znów ruszyć w drogę. Mają też swój zapach, styl a nie mają całej tej elektroniki, która we współczesnych autach coraz bardziej zastępuje kierowcę. Bo wreszcie dają niesamowitą frajdę, gdy można się nimi przejechać (w pogodny dzień) i obserwować podziw w oczach innych kierowców i przechodniów.

Starymi (zabytkowymi) autami zajmuję się od kilku lat. Najbardziej interesują mnie Mercedesy (bez gwiazdy nie ma jazdy!). Jestem w Klubie Zabytkowych Mercedesów Polska, często uczestniczę w rajdach
i spotkaniach ludzi tak jak ja „zakręconych” na punkcie samochodów z gwiazdą na masce. Poza tym dla grona bliskich znajomych organizuję prywatne rajdy do ciekawych, a mało znanych miejsc. O tym wszystkim: o autach, o ich właścicielach, o rajdach i spotkaniach, o ciekawostkach związanych ze starymi samochodami będzie ten blog.

Zapraszam do lektury, chętnie poznam opinie i sugestie osób również „zakręconych” na punkcie starych (zabytkowych) czterech kółek.

Roman Dębecki